Dobele

Dobele ir pilsēta Latvijā, kas atrodas Bērzes upes krastā, Zemgalē. Dobele nav no lielākajām Latvijas pilsētām, bet tā noteikti var lepoties ar savu skaistumu, vēsturi un iespējām ko sniedz pilsētas viesiem.

Dobele ir neparasta vieta, jo pilsēta ir izveidojusies Dobeles meteorīta krātera vietā. Dobele kā pilsēta pastāv no 1917. gada, kad ieguva pilsētas nosaukumu. Taču, Dobeles nosaukums ir rodams jau tālajā 1254. gadā. Šajā gadā arī rodamas pirmās liecības par Dobeles pili. Šī pils ir arī tā, kura palika pēdējā no senlatviešu pilīm, kas veica bruņotu pretošanos Livonijas ordenim līdz pat 1290. gadam.

Dobele ir arī ļoti nozīmīga vieta Latvijas kultūras vēsturē. Lai arī nav pilnībā apstiprināts, bet tiek uzskatīts ka 1870. gadā, tieši Dobelē norisinājās pirmie dziesmu un deju svētki Latvijas vēsturē. Ir zināms ka šie svētki tur tiešām notika, bet pilnīgas pārliecības nav par to, vai tie bija paši pirmie šāda veida svētki vēsturē.

Dobele ir bagāta pilsēta gan kultūras gan uzņēmējdarbības ziņā. Dobelē atrodas viens no atpazīstamākajiem uzņēmumiem Latvijā – Dobeles dzirnavnieks. Šis uzņēmumus ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem ne tikai Latvijā, bet pat visā Baltijā. Uzņēmumam ir dziļas saknes vēsturē, jo tas sāka savu darbību jau 1976. gadā kā Jelgavas labības kombināts.

Dobele ir arī apveltījusi Latviju ar daudziem atpazīstamiem cilvēkiem gan vēsturē gan arī mūsdienās. No Dobeles ir cēlušies tādi cilvēki kā:

  • Augusts Deglavs
  • Kārlis Ulmanis
  • Lauris Reiniks
  • Viktors Ščerbatihs
  • Inese Zander
  • Un citi

Daudzi pazīstami cilvēki ir izvēlējušies Dobeli par savām mājām, tāpēc droši varam teikt, ka šajā pilsētā ir kas īpašs.

Dobelē ir daudz dažādu apskates objektu gan tūristiem no tālākas pasaules gan arī latviešiem, kuri vēlas izzināt savas valsts noslēpumus un redzēt tās skaistumu. Dobelē ir gan baznīcas gan pilsdrupas, gan pilskalni gan pieminekļi.

Dobeles pilsētas ģerbonis attēlo senās zemgaļu cīņas pret vācu krustnešiem. Ģerboni veido vairogs valsts karoga krāsās un pāri tam zobens kurš attēlo senās zemgaļu cīņas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *